Firanki prać czy wieszać wilgotne?

Prasowanie jest dla was koszmarem? Może lubicie jak dekoracje są idealnie gładkie? Można pogodzić jedno z drugim – szczególnie jak mamy bardzo duże firany i okna… prasowanie prawie 20 metrów firanki? Raczej każdy z nas podziękuje za takie umilenia czasu.

Jak zrobić żeby pranie i prasowanie firanek nie było dla nas utrapieniem? Jest to bardzo proste! Weźmy na ten przykład firanki do salonu.  Tam zazwyczaj jest największe okno. Na początek umyjmy okna, zróbmy wszystko by po zawieszeniu firanki przynajmniej kilka godzin nie korzystać z tamtego regionu (dopóki firanka nie wyschnie). Zabierając się już za firankę najpierw nastawmy standardowe pranie z krótkim czasem wirowania. Wkładając firankę do pralki poskładajmy są w kostkę, nie jest to wymagane, ale później ułatwi nam to jej wyciągnięcie. Ostatnim krokiem będzie wyjęcie firanki z bębna pralki i jej umarszczenie i zawieszenie na karniszu. W tym momencie ta firanka powinna być jeszcze wilgotna.

Teraz pozostało już tylko czekać na efekt. Po kilku godzinach w pomieszczeniu powinno pachnieć świeżym praniem, a firanka powinna być gładka. Jeśli posiada ona podpięcia to teraz możemy je założyć bez obaw że firanka się cała pogniecie. Mam nadzieję że od tej pory zmiana firanek będzie się kojarzyła z czymś nieco przyjemniejszym niż machanie żelazkiem by uprasować kawał materiału :)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl